Tegnap lapzártánk után fejeződött be a XX. Békéscsaba–Arad–Békéscsaba (BAB) szupermaraton. Amint arról beszámoltunk ezen jubileumi kiíráson a szervezők újabb részvételi rekordot döntöttek, ugyanis több, mint 1500-an neveztek a versenyre. Az egyénire idén 19-en adták le nevezésüket, de végül csupán 14-en álltak rajthoz. A favoritok a hétszeres győztes Bogár János és a 2014-ben győztes Steib Péter végül nem fejezték be a távot, Tóth Sándortól, a BAB fő szervezőjétől megtudtuk, hogy előbbi Varsánd környékén, utóbbi Tornyán adta fel a küzdelmet. Bogár nem is jött el Aradig, vissza is utazott. Steib a tegnapi aradi rajt előtt elmondta, hogy a meleg készítette ki, ezért nem fejezte be az első napot, de feltett szándéka volt, hogy a 2. napot teljesíti, igaz azt már versenyen kívül. Az egyéni versenyben tehát a győztes tekintetében mindenképpen újoncot avattunk, hiszen az első nap Balogh Róbert 9 óra 50 perc 59,4 mp alatt érkezett meg az aradi városháza elé, mögötte nem sokkal lemaradva Szilágyi Szvetlána (9:51:35,1) futott át a célvonalon, így könnyen lehet, hogy a jubileumi BAB-on nemcsak újoncot avatunk, de Szilágyi személyében első ízben női abszolút győztest is. Balogh neve nem ismeretlen a BAB-résztvevők között, hiszen az elmúlt kiírásokon is többször próbálkozott, azon versenyzők között volt, akik rendszeresen befejezték a távot. Tegnap, az Aradi Városháza elől Bognár Levente alpolgármester, és a rajtot kis híján lekéső Gheorghe Falcă polgármester közös rajtpisztoly lövésére indult vissza Békéscsabára a mezőny, ám előtte Bognár alpolgármester díjazta az első versenynap győzteseit, köztük a különdíjasokat: Novák Ferencet és Katona Ottót emberfeletti erőkifejtésért, mindketten fogyatékkal élők, valamint Halápi Sándort, aki a leglátványosabb sporteszközön való versenyzésért lett elismerve. Az első nap további eredményei: Kettes váltó: 1. Hol a sör?, 2. Fősör Fc Kétegy, a 3. induló, a román Stafetă in 2 feladta. Ötös váltó, férfiak: 1. Skoda Automobil Körös Békéscsaba 6:33:30, 2. Sport II Békéscsabai Fiatalok 6:56:15, 3. Háromszék I 7:20:48. Nők: 1. Frühwald 8:23:27, 2. Budapest Bank 8:35:15, 3. Kipkelenge Girls Team Arad 9:26:52. Kerékpárosok: 1. Mădălin Gaiţă 2:34:45, 2. Daniel Cattapan 2:34:54, 3. Andrea Benfenati 2:35:59. Tandem: 1. Alexandru Vodă-Cristian Stefan Nistor 2:49:00, 2. Boros Csaba-Horváth Norbert 3:14:07, 3. Kovács Sándor-Kovács Beáta Anikó 3:14:43 Görkorisok: 1. Bartok Andreas Johan 3:39:48, 2. Kovács Veronika 5:20:50, 3. Varga László 5:22:59. Sursa: http://www.nyugatijelen.com/sport/balogh_robert_futott_be_elsonek_aradon_szilagyi_szvetlana_szorosan_a_nyomaban.php